Jak działa Kelly Kettle®

Jak korzystać z Kelly Kettle®

Kelly Kettle jest prosty w użyciu. Zagotuje wodę w 3-5 minut, przy wykorzystaniu każdego paliwa, jakie znajdziesz pod ręką.

Czajnik Kelly jest kominem o podwójnych ścianach. W ścianach komina znajduje się woda. Gdy czajnik zostanie napełniony wodą, wystarczy rozpalić niewielki ogień w podstawie, postawić czajnik na podstawce z ogniem, a potem dołożyć dodatkowe paliwo ( paliwa naturalne, takie jak gałązki, liście, trawa, papier, suche odchody zwierzęce, itp.). Duża wewnętrzna powierzchnia komina bardzo szybko podgrzewa wodę, dlatego wymagana jest bardzo mała ilość paliwa. Ogień jest bezpiecznie ulokowany w podstawie i kominie samego czajnika, dlatego też:
a) silny wiatr i deszcz nie zakłócają ognia,
b) czajnik może być bezpiecznie używany w wielu miejscach, gdzie otwarty ogień nie jest wskazany. W ciągu kilku minut woda zacznie wrze
. To naprawdę jest proste!

Gdy używasz Czajnika, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

-Napełnij czajnik wodą do około 15 mm (0,5 ”) poniżej otworu na wodę.

-Nałóż zielony gwizdek, ale nie dociskaj go; będzie łatwej go zdjąć po zagotowaniu wody. Upewnij się, że strzałka jest wycelowana w dół, aby gorąca para mogła bezpiecznie się wydosta
. Nigdy nie dociskaj gwizdka.

-Umieść bazę ogniową na płaskiej ziemi . Wypełnij ją materiałami palnymi, takimi jak gałązki, kora, sucha trawa, gazeta itp. Następnie delikatnie umieść czajnik na podstawce.

-Rozpal ogień przez otwory z boku podstawy i odwróć czajnik w stronę wiatru, aby uzyskać dodatkowy przeciąg. Włóż dodatkowe paliwo przez komin.

-Gdy woda się zagotuje, złap dwoma rękami za druciany uchwyt pod kątem 90 stopni do głównego korpusu czajnika. Następnie unieś czajnik z dala od podstawy. Proszę obejrzeć zdjęcie.

-Po zagotowaniu zdejmij czajnik z ognia i odczekaj chwilę, aż wrzenie ustąpi. Zdejmij gwizdek, przytrzymując uchwyt czajnika jedną ręką, a następnie drugą ręką umieść palec wskazujący w zawleczce gwizdka. Delikatnie wyciągnij gwizdek.

-Używaj uchwytu i łańcucha do nalewania.

Uwaga: może wystąpić kilka małych przecieków w punktach nitowania (czajniki aluminiowe) lub w dolnym szwie, gdy są nowe. Jednak zazwyczaj po kilku zastosowaniach uszczelnią się.
Używając czajnika po raz pierwszy, zagotuj wodę i wylej ją, aby oczyścić zbiornik na wodę.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa.

- Nie napełniaj czajnika po same brzegi, gdyż rozgrzana woda się rozszerza i będzie się wylewać z czajnika.
- Nigdy nie stawiaj pustego czajnika na ogień. Używanie zbyt malej ilości wody może spowodować pęknięcia w ściankach czajnika, co spowoduje unieważnienie gwarancji.
- Nigdy nie trzymaj uchwytu nad kominem, gdy ognisko nadal się pali. Można się poparzyć ogniem.
- Nigdy nie używaj czajnika z włożonym pomarańczowym korkiem lub innym korkiem (starsze modele), ponieważ gotowanie czajnika z zamkniętym wylotem może spowodować poważne poparzenia użytkownika lub innych osób znajdujących się w pobliżu. Para musi się uwolnić z wrzącego czajnika.
- Kiedy korzystasz z czajnika zawsze trzymaj dzieci z daleka.
- Nigdy nie dotykaj zewnętrznej części czajnika, ani podstawy ognia podczas używania czajnika, gdyż zawsze są bardzo gorące.
- Resztkę wody użyj do gaszenia ognia. Po użyciu odczekaj, aż wszystkie elementy ostygną, zanim się je schowa.

Uwaga: Nie przechowuj wody w czajniku. Czajnik nie jest przeznaczony do trzymania w nim wody. Gdy jest napełniony wodą, powinien być noszony pionowo. Po użyciu opróżnij czajnik i przechowuj w suchym miejscu. Podczas przechowywania czajnika gwizdek należy pozostawić poza dzióbkiem, aby umożliwić przepływ powietrza przez zbiornik.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć ulotkę z instrukcją obsługi czajnika (PDF)

Ze względu na łatwość użycia, szybkość, niezawodność i dostępność bezpłatnego paliwa Kelly Kettle jest niezbędnym elementem wyposażenia kempingowego dla skautów, wędkarzy, myśliwych i kajakarzy oraz na wypadek zagrożenia lub zwykłych pikników rodzinnych. Spraw, aby Kelly Kettle stał się już dziś częścią Twojej rodzinnej tradycji na biwakowaniu!

Kelly Kettle - Outdoor Life Enjoyed™